REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wrocław: Ponad 40 milionów na stole. Archicom odkupuje od AMW zabytkową nieruchomość na Kępie Mieszczańskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Ponad 40 milionów na stole. Archicom odkupuje od AMW zabytkową nieruchomość na Kępie Mieszczańskiej
Agencja Mienia Wojskowego odwołała pierwsze postępowanie, a drugie od razu przyniosło efekt. Na grun...
PGE planuje zainwestować ok.18 miliardów zł w nowoczesne technologie i inteligentne systemy ciepłowniczeartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje zainwestować ok.18 miliardów zł w nowoczesne technologie i inteligentne systemy ciepłownicze
Polska Grupa Energetyczna S.A. ma ambitne plany w zakresie rozwoju segmentu ciepłownictwa w Polsce. Obejmą one zarówno zmianę technologii na nisko- i zeroemisyjną, jak i modernizację i rozwój systemów ciepłowniczych. Łącznie na inwestycje w ten segment do 2035 roku Grupa PGE przeznaczy około 18 mld PLN, z czego 15 mld PLN na inwestycje w nowe instalacje produkcyjne, takie jak silniki gazowe, kotły elektrodowe, pompy ciepła, kotły wodne gazowe, akumulatory ciepła czy kotły na biomasę, a pozostałe 3 mld PLN na rozwój organiczny i nieorganiczny zintegrowanych systemów ciepłowniczych w lokalizacjach, w których znajdują się aktywa ciepłownicze PGE.
Za ponad miliard złotych trwa wielka modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych trwa wielka modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]
PGE realizuje kolejną wielką i ważną inwestycję. Spółka modernizuje Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar – drugą co do wielkości elektrownię szczytowo-pompową w Polsce (po elektrowni Żarnowiec) i jedyną w Polsce elektrownię podziemną.
Za ponad miliard złotych trwa modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych trwa modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]
PGE realizuje kolejną wielką i ważną inwestycję. Spółka modernizuje Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar – drugą co do wielkości elektrownię szczytowo-pompową w Polsce (po elektrowni Żarnowiec) i jedyną w Polsce elektrownię podziemną.
Trwa wielka modernizacja jedynej podziemnej elektrowni w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa wielka modernizacja jedynej podziemnej elektrowni w Polsce [FILM]
Elektrownia szczytowo-pompowa Porąbka-Żar, jedyna podziemna elektrownia w Polsce, przechodzi kompleksową modernizację. Zlokalizowana we wnętrzu Góry Żar w Beskidzie Małym, odgrywa kluczową rolę w stabilizacji krajowego systemu energetycznego.
TAURON oddał do eksploatacji kolejną, wielką farmę wiatrowąartykuł
Pokaż artykuł
TAURON oddał do eksploatacji kolejną, wielką farmę wiatrową
TAURON oddał do eksploatacji farmę wiatrową Mierzyn, osiągając tym samym 0,5 GW mocy zainstalowanej w technologii onshore. Elektrownia, o łącznej mocy 58,5 MW, zlokalizowana jest w gminie Karlino, w województwie zachodniopomorskim. Produkcja z najnowszej elektrowni zaspokoi zapotrzebowanie na energię 68 tys. gospodarstw domowych.
[Poznań] Starołęcka Dolina na półmetkuartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Starołęcka Dolina na półmetku
Starołęcka Dolina to najnowsza poznańska inwestycja firmy Budnex. Deweloper przy ul. Śliskiej realiz...
W południowo-zachodniej Polsce produkowane będą kluczowe elementy MFW Baltica 2artykuł
Pokaż artykuł
W południowo-zachodniej Polsce produkowane będą kluczowe elementy MFW Baltica 2
Morska energetyka wiatrowa w Polsce zyskuje na znaczeniu, a projekt Baltica 2 stanowi istotny krok w kierunku transformacji sektora odnawialnych źródeł energii. PGE oraz Ørsted podpisały umowę na produkcję i dostawę dodatkowych konstrukcji stalowych dla fundamentów morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, których produkcja zostanie zrealizowana na terenie Polski.
Wrocław: Aldi kupił działkę na Partynicach. Może budować hotelartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Aldi kupił działkę na Partynicach. Może budować hotel
Wrocławska firma Nelle chciała jeszcze przed Euro 2012 otworzyć przy ulicy Zwycięskiej obiekt klasy...
[Wrocław] Zamieszanie na Stadionie Miejskim: jeden z podwykonawców zrywa kontraktartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zamieszanie na Stadionie Miejskim: jeden z podwykonawców zrywa kontrakt
Firma Imtech, która na wrocławskim Stadionie Miejskim układa instalację elektryczną w czwartkowy por...
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiejartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej
Na terenie Elektrociepłowni Żerań w Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej. Inwestycja umożliwi bardziej efektywne zarządzanie produkcją i dystrybucją ciepła, dostosowując pracę systemu do zmiennego zapotrzebowania. Jest to kolejny ważny krok ORLEN Termiki w kierunku dekarbonizacji, czyli uniezależnienia się od węgla.
Wrocław: Władze województwa znów szukają kupca na zabytkową kamienicę na Ołbinie. Obniżka pomoże?artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Władze województwa znów szukają kupca na zabytkową kamienicę na Ołbinie. Obniżka pomoże?
Pusty, XIX-wieczny budynek przy alei Jana Matejki miał już przejść w prywatne ręce, jednak nie zgłos...
[Wrocław] 60 nowych autobusów w przyszłym roku wyjedzie na wrocławskie ulice artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] 60 nowych autobusów w przyszłym roku wyjedzie na wrocławskie ulice
Wrocławskie MPK właśnie ogłosiło przetarg na dzierżawę 60 autobusów z opcją rozszerzenia zamówienia...
[Wrocław] Przy ulicy Suchej powstanie galeria handlowa. Ale dworca PKS nie przeniosąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przy ulicy Suchej powstanie galeria handlowa. Ale dworca PKS nie przeniosą
Pod koniec sierpnia należąca do skarbu państwa spółka Polbus-PKS sprzedała teren przy ul. Suchej. Ni...
Ponad 8 mln złotych za działki przy Bolkowskiej. Staną tam kolejne biuraartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 8 mln złotych za działki przy Bolkowskiej. Staną tam kolejne biura
Firma Vastint, która między Dworcem Mikołajów a centrum handlowym Magnolia Park buduje potężny kompl...
Ferryman Development Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
Ferryman Development Sp. z o.o.
Warszawa, Progi 1/6
[Warszawa] Blisko 70% Warszawiaków pozytywnie ocenia biurowiec powstający przy Placu Zamkowymartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Blisko 70% Warszawiaków pozytywnie ocenia biurowiec powstający przy Placu Zamkowym
W badaniu opinii, przeprowadzonym przez renomowany ośrodek badawczy – Millward Brown, na reprezentat...
Wrocław: Zabytkowy dom na Swojczycach sprzedany po raz drugi. Oferty wyższe niż ostatnioartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zabytkowy dom na Swojczycach sprzedany po raz drugi. Oferty wyższe niż ostatnio
Miasto odwołało pierwszy rozstrzygnięty przetarg na zbycie terenu przy ulicy Miłoszyckiej z powodu s...
Archicom planuje ogromną inwestycję mieszkaniową. Prawdopodobnie na Oporowieartykuł
Pokaż artykuł
Archicom planuje ogromną inwestycję mieszkaniową. Prawdopodobnie na Oporowie
Wrocławski Archicom kupił 7 września dużą działkę w dzielnicy Fabryczna, na której planuje wybudować...
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umówartykuł
Pokaż artykuł
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umów
Hrubieszów, Końskie, Kraśnik i Starachowice - to pierwsze miasta, które podpisały umowy o dofinansowanie projektów ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Rozwoju Miast. Czyste powietrze, nowoczesny transport, wsparcie przedsiębiorczości, a także młodzieży w wyborze zawodu staną się atutami tych miast. W Kraśniku powstanie Akademia Rozwoju i Centrum Przedsiębiorczości, a Hrubieszów wybuduje tężnie solankową i Centrum Edukacji Ekologicznej.
REKLAMA